Grup Şirketleri

Grup Şirketleri

Grubun ilk şirketi Şiteks, Şişmanlar Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Tekirdağ Saray’da 30.000 metrekarelik kapalı ve 40.000 m2’lik açık alanı ile tüm dünyanın çeşitli sektörlerin keçe ihtiyacını karşılamaktadır. Orijinal hammaddelerin yanı sıra fabrikamız üstün bir çevrecilik anlayışı ile kurulmuştur.

Web sitesi

Hassan Tekstil A.Ş. alanında Türkiye'nin en büyük kuruluşudur. Gruba adını veren Hassan, İstanbul Hadımköy'de 15.000 metrekarelik kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Orijinal sentetik elyaflardan, iğnelenmiş ve desenlenmiş keçe üretir. Tesislerimizde siparişe göre, 80 gr.'dan 2000 gr/metrekareye kadar değişen ebat, kalınlık ve sertlikte ürün imal edilir.

Web sitesi

Hassan Group’un bir üyesi olarak 2007 yılında kurulan “Pelsan Tekstil Ürünleri Anonim Şirketi” Hadımköy’de bulunan 25.000 metrekare kapalı alanında Polietilen membran üretimi ve laminasyonu yapmaktadır. Türkiye’de ilk defa nefes alabilen filmi üreten Pelsan; medikal, hijyen, izolasyon vb. sektörlerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Web sitesi

CATSİS Keçe San. ve Tic. A.Ş. ; Isı ve Ses yalıtımı Keçeleri, her türlü Otomotiv Halıları, Tavan ve Taban kaplamaları, Ses ve Titreşim önleyici Bitüm plakalarla, Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörlerine Konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Web sitesi

Teksis, HASSAN Grubunun ihracat şirketi olarak kurulmuştur ve temel görevi HASSAN Grup şirketleri tarafından üretilen ürünlerin dünyanın her yerine ihraç edilmesidir. Grup ürünlerinin uluslararası pazarlara ihraç edilerek, ham madde ticareti ve ithalatı ile diğer çeşitli maddelerin uluslararası pazarlara satışı da TEKSİS’in önemli hedefleri arasında yer almaktadır.

Web sitesi

Hassan group’un 1939’dan günümüze gelen nonwoven üretim geleneğine 2011 yılında dahil olan Merkas Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. başta hijyen sektörü olmak üzere medikal, konfeksyon ve filtre gibi çeşitli sektörlerin nonwoven ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur.

HASSAN KALİTE

Firmamız müşterilerimizin isteklerine uygun, kaliteli güvenilir ekonomik ürünler üretmek ve zamanında teslim etmeyi kendine amaç edinmiş, sahip olduğu ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile bu amaca uygun altyapıyı oluşturmuştur.

ÜRÜNLER VE SEKTÖRLER