AR-GE

AR-GE

HASSAN, üretim teknolojilerine olduğu kadar araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yapmış olduğu yatırımlar ile Nonwoven, yani Dokusuz Tekstiller alanında Dünya ölçeğinde kazandığı başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeyi hedeflemektedir.

HASSAN Ar-Ge merkezinde, 5 teknisyen, 13 araştırmacı ve 2 destek personeli olmak üzere yaklaşık 20 kişilik bir ekip, açık inovasyon anlayışıyla ulusal ve uluslararası birçok alanda gerçekleştirdikleri iş birlikleri ile katma değeri yüksek, inovatif ürünler geliştirmektedir.

Ar-Ge Merkezi bünyemizde geliştirilen yerli ürünler ile teknik tekstiller alanında ülkemiz ithalatının azalmasının yanı sıra, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ülkemiz ihracatına da ciddi katkılar sağlanmaktadır.

İlk olarak 1989 yılında Ar-Ge faaliyetlerine başlayan HASSAN, 2017 yılına gelindiğinde araştırma ve geliştirme hususunda elde etmiş olduğu bilgi birikimini kurumsallaştırmak ve yaygınlaştırmak adına Ar-Ge Merkezini kurmuştur. 26 Nisan 2017 tarihinde belge almaya hak kazanan Ar-Ge Merkezinde sürdürülebilir, teknoloji ve katma değeri yüksek projeler geliştirilmektedir.

Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde yürütülen ortak projelerin yanı sıra HASSAN Ar- Ge Merkezi sahip olduğu birçok patent, faydalı model ve tasarım belgeleriyle de fikri mülkiyet yetkinliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Ulusal ve uluslararası birçok arenada Ar-Ge Merkezimiz kapsamında geliştirilen ürünlerin sunumlarının yapılmasının yanı sıra ülkemizde düzenlenen 12 ve 13.Teknoloji Ödülleri Finalleri ile Uluslararası Nonwoven Birliği (EDANA)  tarafından düzenlenen Index Awards 2017 programlarında Sürdürülebilir Ürünler kategorisinde en iyi ürün ödülüne kuruluşumuz layık görülmüştür.

HASSAN KALİTE

Firmamız müşterilerimizin isteklerine uygun, kaliteli güvenilir ekonomik ürünler üretmek ve zamanında teslim etmeyi kendine amaç edinmiş, sahip olduğu ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile bu amaca uygun altyapıyı oluşturmuştur.

ÜRÜNLER VE SEKTÖRLER